Naci Topçuoğlu MYO'da Tanışma Toplantısı ve Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi

  • Anasayfa
  • /
  • Haberler
  • /
  • Naci Topçuoğlu MYO'da Tanışma Toplantısı ve Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi

Haberler

Naci Topçuoğlu MYO'da Tanışma Toplantısı ve Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi
Tarih : 30-09-2021

 

Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu konferans salonunda tanışma toplantısı ve oryantasyon eğitimi gerçekleştirildi. Toplantıya Meslek yüksekokulu öğretim elemanları ve meslek yüksekokulunu yeni kazanan öğrenciler katıldı.

  

 

Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulunun tanıtım filminin izlenmesinin ardından Meslek Yüksekokulu müdürü Sayın Prof. Dr. Hüseyin BOZKURT yüksekokulumuza yeni katılan öğrencilerimize eğitim sitemi hakkında bilgiler verdi. Prof. Dr. Bozkurt: “Hangi bölümde okuduğunuz kadar, nerede okuduğunuzda önemlidir. Bu bağlamda Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, konumuyla ve eğitim sistemiyle farklılıklar içerir. Türkiye’de 900’ü aşkın meslek yüksekokulu bulunmaktadır ve bunlardan sadece 15 tanesi organize sanayi bölgesinde yer alıyor. Meslek yüksekokulumuz bu 15 meslek yüksekokulundan trimester eğitim sistemiyle eğitim veren, yani her yıl güz, bahar ve yaz olmak üzere üç dönemden oluşan yapıda faaliyet göstermektedir. Yani sizler iki yıllık ön lisans programını 6 dönemde tamamlayacaksınız. Bu eğitim sisteminde iki dönem iş yeri eğitimine giderek teorikte aldığınız eğitiminizi, pratik eğitimle tamamlayacaksınız. Bilerek yani “deneyimleyerek” mezun olacaksınız.  Bu deneyim sizlere iş bulma imkânı tanımaktadır. Bu da sizlerin değerlendirmesi için çok önemli, çok büyük fırsattır.” ifadelerini kullandı.  

 

 

Meslek yüksekokulumuzun bulunduğu konumunun getirdiği pek çok farklılık ve güzellikleri barındığını söyleyen Prof. Dr. Bozkurt, “Meslek Yüksekokulumuz her programının ilk 10 öğrencisine Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından 300TL burs imkânı vermektedir.” Diye sözlerine devam eden Prof. Dr. Bozkurt, Meslek yüksekokulunun Üniversite Sanayi iş birliği kapsamında yapılan önemli çalışmalarından bahsetti. Akredite edilmiş Ayakkabı Test Laboratuvarı, makine halısı dokuma atölyesi, kutnu dokuma atölyesi, cam işleme atölyesi ve sanayiye hizmet veren ve teknik olarak tam donanımlı bulunan makine ve plastik enjeksiyon atölyelerimizin eğitim kalitesine yapacağı katkıların önemini belirtti.

 

Toplantının sonunda katılan öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza hoş geldiniz dileklerini sunan Prof. Dr. Bozkurt, 2021- 2022 eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak sözleri tamamladı

Tüm Hakları Saklıdır. © 2022